System Administrator Padawan (Linux)

Co takhle mít pohodovější pondělní rána? Zažít přátelskou atmosféru, která „práci“ mění na místo, kde tě to baví. Kde tě nevyždímají jako citrón, protože co pak s člověkem bez šťávy? Když k tomu přidáš fungující produkty (Jobs.cz, Prace.cz, Seduo.cz, Teamio.cz apod.) a možnost díky nim pomoci lidem získat práci i více radosti ze života, tak tvoje srdce jako toho našeho správného parťáka jistě zaplesá.

Jestli tě zajímají systémy, jejich administrace a fandíš Linuxu, tak jsi tady správně. Náš tým mistrů systémového umění totiž hledá mladého padawana, který by se od nich učil a postupně se sám stal mistrem.

Byl/a bys součástí týmu, který se v LMC stará hlavně o to, aby naše servery správně fungovaly a dělaly to, co se od nich očekává. Ať již se jedná o server, který pracuje jako aplikační nebo jako loadbalancer (a nebo slouží jiné z mnoha rolí, které v naší infrastruktuře máme). Aktuálně provozujeme naše služby na virtuálech v privátním cloudu, kde se staráme „pouze“ o jejich high-availability, fail-over, monitoring, zálohování, atd. V tomto prostředí se pro nás do budoucna stává důležitou prioritou udržet krok s dnešními trendy v oblasti Configuration Managementu, Automatizovaného deploymentu, a s tím související agilní podpora vývojových týmů.

Je-li síla s tebou, pokračuj ve čtení :)

S čím pracujeme:

Při své každodenní práci se budeš setkávat hlavně s těmito technologiemi:

• OpenStack – na této virtualizační platformě máme postavený privátní cloud

• Docker – aktuálně naše aplikace přesouváme do kontejnerů.

• Nomad – pro orchestraci deploymentu docker kontejnerů

• Consul – service discovery, většina našich aplikací si mezi sebou povídá právě díky consulu

• Vault – bezpečné úložiště hesel, tokenů certifikátů, atd. V kombinaci s consul-template a nomádem automatizujeme vystavování hesel a certifikátů jednotlivým kontejnerům pouze na *domu*(dobu) jejich existence.

• PostgreSQL, DB2 – naše hlavní databázové servery kterým v pár úlohách sekundují i MySQL a MongoDB.

• Icinga, Prometheus, Graylog, Graphite – nejvýznamnější nástroje používané pro monitoring všeho možného (od serverů po aplikace).

• HAproxy – loadbalancer, přez který teče veškerý provoz na naše služby

• Puppet – konfig management systém, kterým ve spolupráci s Foremanem, nastavujeme všechny naše servery.

• Jenkins – automation server, pro automatizaci všeho druhu od buildu deb balíčků, docker kontejnerů až po deployment celých prostředí.

Samozřejmě se kromě technologií budeš setkávat také s kolegy a to zejména z řad vývojářů, kteří si k nám chodí nejen pro radu a pomoc, ale také s nápady, jak něco vylepšit.

Na jakých principech stavíme:

• Věříme v automatizaci na všech úrovních. Proto již dnes máme z velké části zautomatizován deployment proces změn tak, abychom zajistili stejný postup instalace změn do vývojových i produkčního prostředí. Do žádného prostředí se nic neinstaluje ručně, proto si veškeré releasy zajišťují přímo vývojové týmy.

• Věříme i na verzování všech konfigurací a skriptů, abychom se dokázali kdykoli vrátit k předchozímu stavu (pro případ problémů) a/nebo dokázali přesně zreprodukovat nastavení v jiném prostředí.

• Věříme ve stejnou péči o všechny servery nezávisle na tom, zda se jedná o server produkční nebo vývojový --> pokud server nefunguje dobře, tak ho nejčastěji zabíjíme a děláme pomocí automatizace nový. Je to totiž nejméně práce.

• Věříme že lze vše, jen to může být nákladné, rizikové nebo jinak problematické. A pak je to o diskusi, zda nám daná změna stojí za to nebo zda není možné daná negativa nějakými chytrými postupy minimalizovat.

• Věříme ve výše uvedené i proto, že jsme přesvědčeni, že vývoj a provoz dokáže společnými silami řešit problémy efektivněji, než když by se o to pokoušel pouze jeden z těchto týmů pouze vlastními silami.

Co proto očekáváme od tebe?

• V prvé řadě (a je to asi jediný skutečně zásadní požadavek) od tebe očekáváme otevřenost k novým technologiím, postupům a pořádnou touhu učit se nové věci. Takže pokud jsi sám přesvědčen/a, že to co umíš dnes, může být za pár let k ničemu a těšíš se na to, co vše se za tu dobu naučíš nového, jsi skoro jistě náš člověk

• Čím více s tebou rezonují principy, na kterých stavíme (viz výše), tím lépe do našeho týmu zapadneš.

• Čím více technologiím, se kterými pracujeme (viz výše), rozumíš, tím rychleji se u nás zorientuješ a zapojíš se do naší práce. Ale pokud splňuješ náš první požadavek, věříme, že se s jakoukoli technologií s radostí seznámíš a ovládneš ji na mistrovské úrovni.

Tak co? Jdeš do toho?

Pošli nám CV nebo tvůj LinkedIn profil a pojďme se setkat třeba nad šálkem čaje z naší firemní čajovny. Nejdříve se potkáš s tvým případným budoucím šéfem Honzou Habrmanem a šéfem celého IT Operations Michalem Rychlíkem.

Informace o pozici

Místo pracoviště

Jankovcova 1569/2c, 170 00  Praha-Holešovice, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Délka pracovního poměru

Na dobu neurčitou

Benefity

Flexibilní začátek/konec pracovní doby, stravenky/příspěvek na stravování, firemní rekreační zařízení, vzdělávací kurzy, školení, kafetérie, občerstvení na pracovišti, příspěvek na sport/kulturu/volný čas, zdravotní volno/sickdays, možnost občasné práce z domova, firemní akce, dovolená více než 5 týdnů, vlastní organizace náplně práce, dog-friendly office, children-friendly office, vyhrazený čas na inovace

Požadované vzdělání

Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou

Požadované jazyky

Čeština (pokročilá), Angličtina (středně pokročilá)

Zadavatel

LMC

Pozice je vhodná pro absolventy.

Pozice vhodná pro OZP. S docházením do firmy s bezbariérovým přístupem. Vhodné pro: tělesně postižení, vozíčkáři, ostatní.

 

Kontakt

LMC
Adam Křenek, Employer Brand & Talent Acquisition

S KÝM BUDEŠ PRACOVAT?

Ondrej Mysliveček

Drtivá většina našeho byznysu stojí na technologiích. A právě ty se svým týmem krotím, aby naše služby přinášely to, co uživatelům slibujeme. A nejlépe i něco navíc.

JEŠTĚ JSME TĚ NEPŘESVĚDČILI? KOUKNI,
JAK TO U NÁS CHODÍ.

NEZAUJALO TĚ TO? ZKUS JINOU POZICI

Lead UX Designer s Teamiovým duchem

Určitě si říkáš, co je to za divný překlep? Ale není to tak. Opravdu hledáme UX leadra s Teamiovým duchem :) Kromě vedení 3-členného týmu bys totiž měl/a na starosti ještě náš produkt Teamio.com. Teamio slouží jako nástroj pro přehlednou správu náboru, který prostřednictvím našich pracovních portál…

Windows administrátor se srdcem na správném místě

Hned na začátek máme pro tebe dobrou zprávu - všechno u nás vcelku funguje (nebo se nám to alespoň povedlo stabilizovat :)). Tvým hlavním úkolem bude tedy hlavně revize stávajícího stavu a poté jeho vylepšování. A že bude co zlepšovat, o tom nepochybujeme. Spolu s aplikačními administrátory a síťař…

Start obchodní kariéry v týmu Telesales pro Jobs.cz/Prace.cz

Ať už jsi právě dokončil školu nebo si říkáš, že je čas na kariérní změnu a láká tě obchod, máme řešení. Obchod totiž musí mít člověk hlavně v krvi a ten zbytek se prostě může naučit za pochodu. Pokud máš na věc stejný názor a nebojíš se do toho pustit s námi, pojďme to zkusit :) Hlavně neměj obavy…

Sprzedawca telefoniczny ze świetnym językiem polskim

Zapomnij o tysiącach godzin spędzonych na dzwonieniu pod numery z książki telefonicznej według bezsensownych call skryptów i wypróbuj, jak działa to u nas. Aplikacja mobilna Praca za Rogiem doskonale funkcjonuje na rynku czeskim już od dwóch lat. Na początku 2018 roku weszliśmy na polski rynek. Moż…

Key Account Manager čili všech HRistů KAMarád

Co bude tvým posláním • Rok 2018 byl nejúspěšnější v historii LMC a naše cíle na další roky jsou neméně ambiciózní. • Zároveň připravujeme inovativní produkty, které dále posunou trh práce zase o úroveň výše. • Proto potřebujeme tvoji pomoc v segmentu našich největších klientů. • Tvým úkolem bude p…