System Administrator Padawan (Linux)

Co takhle mít pohodovější pondělní rána? Zažít přátelskou atmosféru, která „práci“ mění na místo, kde tě to baví. Když k tomu přidáš fungující produkty (Jobs.cz, Prace.cz, Seduo.cz, Práce za rohem, Teamio.cz, Atmoskop.cz apod.) a možnost díky nim pomoci lidem získat práci i více radosti ze života, tak tvoje srdce jako toho našeho správného parťáka jistě zaplesá.

Jestli tě zajímají systémy, jejich administrace a fandíš Linuxu, tak jsi tady správně. Náš tým mistrů systémového umění totiž hledá mladého padawana, který by se od nich učil a postupně se sám stal mistrem.

Byl/a bys součástí týmu, který se v LMC stará hlavně o to, aby naše servery správně fungovaly a dělaly to, co se od nich očekává. Ať již se jedná o server, který pracuje jako aplikační nebo jako loadbalancer (a nebo slouží jiné z mnoha rolí, které v naší infrastruktuře máme). Aktuálně provozujeme naše služby na virtuálech v privátním cloudu, kde se staráme „pouze“ o jejich high-availability, fail-over, monitoring, zálohování, atd. V tomto prostředí se pro nás do budoucna stává důležitou prioritou udržet krok s dnešními trendy v oblasti Configuration Managementu, Automatizovaného deploymentu, a s tím související agilní podpora vývojových týmů.

Je-li síla s tebou, pokračuj ve čtení :)

S čím pracujeme:

Při své každodenní práci se budeš setkávat hlavně s těmito technologiemi:

• OpenStack – na této virtualizační platformě máme postavený privátní cloud

• Docker – aktuálně naše aplikace přesouváme do kontejnerů.

• Nomad – pro orchestraci deploymentu docker kontejnerů

• Consul – service discovery, většina našich aplikací si mezi sebou povídá právě díky consulu

• Vault – bezpečné úložiště hesel, tokenů certifikátů, atd. V kombinaci s consul-template a nomádem automatizujeme vystavování hesel a certifikátů jednotlivým kontejnerům pouze na *domu*(dobu) jejich existence.

• PostgreSQL, DB2 – naše hlavní databázové servery kterým v pár úlohách sekundují i MySQL a MongoDB.

• Icinga, Prometheus, Graylog, Graphite – nejvýznamnější nástroje používané pro monitoring všeho možného (od serverů po aplikace).

• HAproxy – loadbalancer, přez který teče veškerý provoz na naše služby

• Puppet – konfig management systém, kterým ve spolupráci s Foremanem, nastavujeme všechny naše servery.

• Jenkins – automation server, pro automatizaci všeho druhu od buildu deb balíčků, docker kontejnerů až po deployment celých prostředí.

Samozřejmě počítáme, že neznáš všechno, ale chceme vidět, že jsi do toho nadšený -> že si ty technologie třeba po domácku zkoušíš, po večerech se hrabeš v Linuxu anebo si stavíš automatizaci domácnosti s využitím různých opensource projektů :)

Na jakých principech stavíme:

• Věříme v automatizaci na všech úrovních. Proto již dnes máme z velké části zautomatizován deployment proces změn tak, abychom zajistili stejný postup instalace změn do vývojových i produkčního prostředí. Do žádného prostředí se nic neinstaluje ručně, proto si veškeré releasy zajišťují přímo vývojové týmy.

• Věříme i na verzování všech konfigurací a skriptů, abychom se dokázali kdykoli vrátit k předchozímu stavu (pro případ problémů) a/nebo dokázali přesně zreprodukovat nastavení v jiném prostředí.

• Věříme ve stejnou péči o všechny servery nezávisle na tom, zda se jedná o server produkční nebo vývojový --> pokud server nefunguje dobře, tak ho nejčastěji zabíjíme a děláme pomocí automatizace nový. Je to totiž nejméně práce.

• Věříme že lze vše, jen to může být nákladné, rizikové nebo jinak problematické. A pak je to o diskusi, zda nám daná změna stojí za to nebo zda není možné daná negativa nějakými chytrými postupy minimalizovat.

• Věříme ve výše uvedené i proto, že jsme přesvědčeni, že vývoj a provoz dokáže společnými silami řešit problémy efektivněji, než když by se o to pokoušel pouze jeden z těchto týmů pouze vlastními silami.

Co proto očekáváme od tebe?

• V prvé řadě (a je to asi jediný skutečně zásadní požadavek) od tebe očekáváme otevřenost k novým technologiím, postupům a pořádnou touhu učit se nové věci. Takže pokud jsi sám přesvědčen/a, že to co umíš dnes, může být za pár let k ničemu a těšíš se na to, co vše se za tu dobu naučíš nového, jsi skoro jistě náš člověk

• Čím více s tebou rezonují principy, na kterých stavíme (viz výše), tím lépe do našeho týmu zapadneš.

• Čím více technologiím, se kterými pracujeme (viz výše), rozumíš, tím rychleji se u nás zorientuješ a zapojíš se do naší práce. Ale pokud splňuješ náš první požadavek, věříme, že se s jakoukoli technologií s radostí seznámíš a ovládneš ji na mistrovské úrovni.

Tak co? Jdeš do toho?

Pošli nám CV nebo tvůj LinkedIn profil a pojďme se setkat třeba nad šálkem čaje z naší firemní čajovny. Nejdříve se potkáš s tvým případným budoucím šéfem Honzou Habrmanem a šéfem celého IT Operations Michalem Rychlíkem.

Informace o pozici

Místo pracoviště

Jankovcova 1569/2c, 170 00  Praha-Holešovice, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Délka pracovního poměru

Na dobu neurčitou

Benefity

Flexibilní začátek/konec pracovní doby, stravenky/příspěvek na stravování, firemní rekreační zařízení, vzdělávací kurzy, školení, kafetérie, občerstvení na pracovišti, příspěvek na sport/kulturu/volný čas, zdravotní volno/sickdays, možnost občasné práce z domova, firemní akce, dovolená více než 5 týdnů, vlastní organizace náplně práce, dog-friendly office, children-friendly office, vyhrazený čas na inovace

Požadované vzdělání

Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou

Požadované jazyky

Čeština (výborná), Angličtina (středně pokročilá)

Zadavatel

LMC

Pozice je vhodná pro absolventy.

Pozice vhodná pro OZP. S docházením do firmy s bezbariérovým přístupem. Vhodné pro: tělesně postižení, vozíčkáři, ostatní.

 

Kontakt

LMC
Adam Křenek

S KÝM BUDEŠ PRACOVAT?

Ondrej Mysliveček

Drtivá většina našeho byznysu stojí na technologiích. A právě ty se svým týmem krotím, aby naše služby přinášely to, co uživatelům slibujeme. A nejlépe i něco navíc.

JEŠTĚ JSME TĚ NEPŘESVĚDČILI? KOUKNI,
JAK TO U NÁS CHODÍ.

NEZAUJALO TĚ TO? ZKUS JINOU POZICI

PRODUCT MANAGER PRO JOB BOARDY

Společně s tebou se právě teď dívá na různé pracovní nabídky celá řada dalších lidí se stejným cílem – najít si práci, kterou budou mít rádi a budou v ní spokojení. V tom se snažíme pomáhat už více než 20 let a s tebou to dotáhneme k dokonalosti! Jsou to právě naše služby Jobs.cz a Práce.cz, přes k…

Front-end developer s vášní pro high-end code

Je fajn dělat věci tak dobře, aby na ně člověk mohl být pyšný. U nás pro to budeš mít ty nejlepší podmínky. Budeš vytvářet kariérní stránky pro velké české i zahraniční firmy (najdeš je třeba na Jobs.cz). Měl/a bys být spíš web developer, který má zájem o responsivní a moderní webdesign a programov…

UX Kapitán/ka ke kormidlu!

Mít nápad na dobrý softwarový produkt a nemít UX, to je jako mít parádní loď uprostřed pouště. Prostě to nepojede. Tuhle hlášku dnes podepíše asi celá řada firem, ale kolik z nich to opravdu žije? My UXovou vodou plujeme už nějaký ten pátek a je to pěkná plavba. Hlavně díky tomu, že máme super posá…

Data Jungle Analyst (tak trochu Indiana Jones)

Jsi ostříleným průvodcem, pro kterého je expedice do nitra na první pohled husté a neprostupné džungle dat pouhou procházkou po rozkvetlé louce. Tam, kde by se většina již dávno ztratila, dokážeš udat ten správný směr. Vždy si dojdeš pro to, co hledáš. A to je právě to, proč tě potřebujeme. Co tě t…

Zkušení telefonní prodejci, dejte vale callcentrákům!

Člověk není jenom číslo a není tady od toho, aby generoval jenom čísla. To je ve zkratce filozofie našeho tak akorát velkého telesales týmu. Jde nám o kvalitu vztahu se zákazníkem, ne o kvantitu. Pokud tě nebaví donekonečna opakovat call scripty a dáváš přednost selskému rozumu a normální lidské ko…

Tvoje první příležitost v obchodu pro Jobs.cz a Prace.cz

Kde se vidíte za deset let? Tak přesně na tohle na pohovoru odpovídat vážně nechceš, zvlášť když je to pohovor na tvoji první pořádnou práci. Jasně, moment, jenom si vytáhnu svoji věšteckou kouli... Každý musí někde začít a za deset let se toho může stát hodně. Tvým prvním velkým úkolem bude prodáv…