System Administrator Padawan (Linux)

Co takhle mít pohodovější pondělní rána? Zažít přátelskou atmosféru, která „práci“ mění na místo, kde tě to baví. Když k tomu přidáš fungující produkty (Jobs.cz, Prace.cz, Seduo.cz, Teamio.cz, Atmoskop.cz apod.) a možnost díky nim pomoci lidem získat práci i více radosti ze života, tak tvoje srdce jako toho našeho správného parťáka jistě zaplesá.

Jestli tě zajímají systémy, jejich administrace a fandíš Linuxu, tak jsi tady správně. Náš tým mistrů systémového umění totiž hledá mladého padawana, který by se od nich učil a postupně se sám stal mistrem.

Byl/a bys součástí týmu, který se v LMC stará hlavně o to, aby naše servery správně fungovaly a dělaly to, co se od nich očekává. Ať již se jedná o server, který pracuje jako aplikační nebo jako loadbalancer (a nebo slouží jiné z mnoha rolí, které v naší infrastruktuře máme). Aktuálně provozujeme naše služby na virtuálech v privátním cloudu, kde se staráme „pouze“ o jejich high-availability, fail-over, monitoring, zálohování, atd. V tomto prostředí se pro nás do budoucna stává důležitou prioritou udržet krok s dnešními trendy v oblasti Configuration Managementu, Automatizovaného deploymentu, a s tím související agilní podpora vývojových týmů.

Je-li síla s tebou, pokračuj ve čtení :)

S čím pracujeme:

Při své každodenní práci se budeš setkávat hlavně s těmito technologiemi:

• OpenStack – na této virtualizační platformě máme postavený privátní cloud

• Docker – aktuálně naše aplikace přesouváme do kontejnerů.

• Nomad – pro orchestraci deploymentu docker kontejnerů

• Consul – service discovery, většina našich aplikací si mezi sebou povídá právě díky consulu

• Vault – bezpečné úložiště hesel, tokenů certifikátů, atd. V kombinaci s consul-template a nomádem automatizujeme vystavování hesel a certifikátů jednotlivým kontejnerům pouze na *domu*(dobu) jejich existence.

• PostgreSQL, DB2 – naše hlavní databázové servery kterým v pár úlohách sekundují i MySQL a MongoDB.

• Icinga, Prometheus, Graylog, Graphite – nejvýznamnější nástroje používané pro monitoring všeho možného (od serverů po aplikace).

• HAproxy – loadbalancer, přez který teče veškerý provoz na naše služby

• Puppet – konfig management systém, kterým ve spolupráci s Foremanem, nastavujeme všechny naše servery.

• Jenkins – automation server, pro automatizaci všeho druhu od buildu deb balíčků, docker kontejnerů až po deployment celých prostředí.

Samozřejmě počítáme, že neznáš všechno, ale chceme vidět, že jsi do toho nadšený -> že si ty technologie třeba po domácku zkoušíš, po večerech se hrabeš v Linuxu anebo si stavíš automatizaci domácnosti s využitím různých opensource projektů :)

Na jakých principech stavíme:

• Věříme v automatizaci na všech úrovních. Proto již dnes máme z velké části zautomatizován deployment proces změn tak, abychom zajistili stejný postup instalace změn do vývojových i produkčního prostředí. Do žádného prostředí se nic neinstaluje ručně, proto si veškeré releasy zajišťují přímo vývojové týmy.

• Věříme i na verzování všech konfigurací a skriptů, abychom se dokázali kdykoli vrátit k předchozímu stavu (pro případ problémů) a/nebo dokázali přesně zreprodukovat nastavení v jiném prostředí.

• Věříme ve stejnou péči o všechny servery nezávisle na tom, zda se jedná o server produkční nebo vývojový --> pokud server nefunguje dobře, tak ho nejčastěji zabíjíme a děláme pomocí automatizace nový. Je to totiž nejméně práce.

• Věříme že lze vše, jen to může být nákladné, rizikové nebo jinak problematické. A pak je to o diskusi, zda nám daná změna stojí za to nebo zda není možné daná negativa nějakými chytrými postupy minimalizovat.

• Věříme ve výše uvedené i proto, že jsme přesvědčeni, že vývoj a provoz dokáže společnými silami řešit problémy efektivněji, než když by se o to pokoušel pouze jeden z těchto týmů pouze vlastními silami.

Co proto očekáváme od tebe?

• V prvé řadě (a je to asi jediný skutečně zásadní požadavek) od tebe očekáváme otevřenost k novým technologiím, postupům a pořádnou touhu učit se nové věci. Takže pokud jsi sám přesvědčen/a, že to co umíš dnes, může být za pár let k ničemu a těšíš se na to, co vše se za tu dobu naučíš nového, jsi skoro jistě náš člověk

• Čím více s tebou rezonují principy, na kterých stavíme (viz výše), tím lépe do našeho týmu zapadneš.

• Čím více technologiím, se kterými pracujeme (viz výše), rozumíš, tím rychleji se u nás zorientuješ a zapojíš se do naší práce. Ale pokud splňuješ náš první požadavek, věříme, že se s jakoukoli technologií s radostí seznámíš a ovládneš ji na mistrovské úrovni.

Tak co? Jdeš do toho?

Pošli nám CV nebo tvůj LinkedIn profil a pojďme se setkat třeba nad šálkem čaje z naší firemní čajovny. Nejdříve se potkáš s tvým případným budoucím šéfem Honzou Habrmanem a šéfem celého IT Operations Michalem Rychlíkem.

Informace o pozici

Místo pracoviště

Jankovcova 1569/2c, 170 00  Praha-Holešovice, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Délka pracovního poměru

Na dobu neurčitou

Benefity

Flexibilní začátek/konec pracovní doby, stravenky/příspěvek na stravování, firemní rekreační zařízení, vzdělávací kurzy, školení, kafetérie, občerstvení na pracovišti, příspěvek na sport/kulturu/volný čas, zdravotní volno/sickdays, možnost občasné práce z domova, firemní akce, dovolená více než 5 týdnů, vlastní organizace náplně práce, dog-friendly office, children-friendly office, vyhrazený čas na inovace

Požadované vzdělání

Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou

Požadované jazyky

Čeština (výborná), Angličtina (středně pokročilá)

Zadavatel

LMC

Pozice je vhodná pro absolventy.

Pozice vhodná pro OZP. S docházením do firmy s bezbariérovým přístupem. Vhodné pro: tělesně postižení, vozíčkáři, ostatní.

 

Kontakt

LMC
Adam Křenek

S KÝM BUDEŠ PRACOVAT?

Ondrej Mysliveček

Drtivá většina našeho byznysu stojí na technologiích. A právě ty se svým týmem krotím, aby naše služby přinášely to, co uživatelům slibujeme. A nejlépe i něco navíc.

JEŠTĚ JSME TĚ NEPŘESVĚDČILI? KOUKNI,
JAK TO U NÁS CHODÍ.

NEZAUJALO TĚ TO? ZKUS JINOU POZICI

Front-end developer s vášní pro high-end code

Je fajn dělat věci tak dobře, aby na ně člověk mohl být pyšný. U nás pro to budeš mít ty nejlepší podmínky. Budeš vytvářet kariérní stránky pro velké české i zahraniční firmy (najdeš je třeba na Jobs.cz). Měl/a bys být spíš web developer, který má zájem o responsivní a moderní webdesign a programov…

I prodej po telefonu může být zábava. Přijď to zkusit :-)

Pokud vyznáváš princip, že v případě vztahů se zákazníky rozhoduje jejich kvalita a ne kvantita, pokračuj vesele dál ve čtení tohoto inzerátu. Budeš radit firmám, jak pomocí našich služeb najít ideálního nového zaměstnance. Pro firmy je to dnes kolikrát problém č. 1 a právě ty jim ho pomůžeš vyřeši…