Přeskočit na hlavní obsah

Linuxák/čka s nadšením pro inovace (DevOps/System Admin)

Co takhle mít pohodovější pondělní rána? Zažít přátelskou atmosféru, která „práci“ mění na místo, kde tě to baví. Přidej k tomu, že díky produktům, jako třeba Jobs.cz, Prace.cz, Seduo.cz nebo Atmoskop.cz, budeš lidem pomáhat získat práci a s ní i víc radosti ze života. Co myslíš? Srdce našeho budoucího parťáka určitě zaplesalo.

Tým systémových administrátorů, kterého bys byl/a součástí, se v LMC stará hlavně o to, aby naše servery správně fungovaly a dělaly to, co se od nich očekává. Ať už se jedná o server, který pracuje jako aplikační nebo jako loadbalancer (anebo slouží jiné z mnoha rolí, které v naší infrastruktuře máme). Staráme se tak cca o 2000 převážně virtuálních strojů a jejich high-availability, fail-over, monitoring, zálohování, atd. Věříme v automatizaci konfigurace i deploymentu. Spolu s dalším týmem se podílíme na hladkém fungování našich deployment nástrojů a procesů, které využívá celé naše Technology (rozuměj celý IT tým LMC).

S čím pracujeme?

Co bys měl/a určitě umět?
Jako správný/á Linuxák/čka u nás využiješ svou znalost příkazové řádky a schopnost diagnostikovat různorodé problémy, které s provozováním linuxových serverů souvisí. Zároveň je potřeba, aby ses vyznal/a v protokolech z rodiny TCP/IP. Automatizujeme, co se dá, takže u nás určitě využiješ své zkušenosti s tvorbou scriptů. Správu webových serverů máš jistě v malíku a dokážes se postarat i o server s databází nebo jinou aplikací. Snažíme se, aby naše služby byly spolehlivé a pro uživatele neustále dostupné, proto by ti neměla být cizí zkratka HA - tím pádem víš, k čemu slouží loadbalancer a zvládneš nastavit databázovou replikaci nebo cluster. Bude se ti hodit i zkušenost s Dockerem - aktuálně se nám o kontejnery stará Nomad, ale připravujeme se na přesun do Kubernetes. V neposlední řadě pak upotřebíš svoji angličtinu - bez čtení dokumentace a diskuzí na StackOverFlow to občas prostě nejde.

Jaké technologie používáme?
Určitě tě zajímá, jaké technologie používáme a na co se tím pádem můžeš těšit. Na úvod malé upozornění, máme pod křídly velké množství technologií, takže sice předpokládáme, že už ses s nějakou potkal/a, ale rozhodně nečekáme, že bys precizně ovládal/a všechny zmíněné. Nehledáme chodící dokumentaci, ale člověka schopného se učit a objevovat technologie nové, s čímž ti samozřejmě rádi pomohou tví kolegové v týmu.

Takže s čím se u nás tedy potkáš?
Na serverech máme jako OS Ubuntu, servery jsou z drtivé většiny virtuální a beží nám v privátním cloudu na platformě Openstack. O ten se starají naši dodavatelé, takže ti bude stačit pouze uživatelská znalost. Webový provoz nám odbavuje Apache2, loadbalancing zajišťuje HaProxy a s cacheováním jí pomáhá Varnish. Data ukládáme nejčastěji do PostgreSQL a MongoDB, ale máme tu i několik menších MariaDB. Oblíbili jsme si Hashicorp stack, jak pro správu Docker kontejnerů (Nomad), tak pro service discovery (Consul) a secret store (Vault). Aktuálně také připravujeme Kubernetí infrastrukturu (o kterou se nám také starají dodavatelé) a chystáme se na spuštení první produkční služby v Kubernetes. Jak jsme již zmínili, snažíme se o maximální automatizaci, scriptujeme převážně v Pythonu a BASHi a o distribuci konfigurace se nám stará Puppet s Foremanem za pomoci Jenkinse. Pro verzování konfigurací pak používáme Git. Přehled o naší infrastruktuře nám zajišťuje Prometheus s Grafanou, Icinga s Pingdomem nám hlídají zdraví a dostupnost služeb, a logy schraňujeme v Graylogu. Samozřejmostí je také pečlivé zálohování, které obstarává Bareos a Barman. Dále pak používáme například Aerospike, Kafku, Solr... a spoustu dalších :)

Na jakých principech stavíme?

• Věříme v automatizaci na všech úrovních. Proto dnes už máme z velké části automatizovaný deployment proces změn tak, abychom zajistili stejný postup instalace změn do vývojových i produkčního prostředí. Cílem je, abychom do produkčního prostředí (a ideálně ani jiných) nezasahovali vůbec ručně (až na výjimečné hašení požárů). Denně probíhají desítky releasů, které jsou řízeny přímo vývojáři. Takže my o nich v ideálním případě vůbec nevíme.
• Věříme i na verzování všech konfigurací a skriptů, abychom se dokázali kdykoli vrátit k předchozímu stavu (pro případ problémů) a/nebo dokázali přesně zreprodukovat nastavení v jiném prostředí.
• Věříme ve stejnou péči o všechny servery nezávisle na tom, zda se jedná o server produkční nebo vývojový.
• Věříme, že lze vše, jen to může být nákladné, rizikové nebo jinak problematické. A pak je to o diskusi, zda nám daná změna stojí za to nebo zda není možné daná negativa nějakými chytrými postupy minimalizovat.
• Věříme ve výše uvedené i proto, že jsme přesvědčeni, že vývoj a provoz dokáže společnými silami řešit problémy efektivněji, než když by se o to pokoušel pouze jeden z těchto týmů vlastními silami.
• Věříme v hravého ducha a proto máme technology Friday. Kde se každý z týmu věnuje vlastním technologiím nebo zkoumá nové cesty, co by pro nás mohly být užitečné.

Co proto očekáváme od tebe?

• V prvé řadě (a je to asi jediný skutečně zásadní požadavek) od tebe očekáváme otevřenost k novým technologiím a postupům. Takže pokud jsi sám/a přesvědčen/a, že to co umíš dnes, může být za pár let k ničemu a těšíš se na to, co vše se za tu dobu naučíš nového, jsi skoro jistě náš člověk!
• Čím více s tebou rezonují principy, na kterých stavíme (viz výše), tím lépe do našeho týmu zapadneš.
• Čím více technologiím, se kterými pracujeme (viz výše), rozumíš, tím rychleji se u nás zorientuješ a zapojíš se do práce. Ale pokud splňuješ náš první požadavek, věříme, že se s jakoukoli technologií s radostí seznámíš a ovládneš ji na mistrovské úrovni.

A co tě u nás bude dělat šťastným/ou?

• Prostor pro zkoušení nových technologií
• Nejrůznější interní, ale i externí přednášky/kurzy. Navíc budeš mít volný přístup do našeho produktu Seduo, které je možnostmi osobního rozvoje naplněno k prasknutí :)
• Týden dovolené navíc. Plus k tomu dalších 5 volných dní "Volňásků" na cokoliv, 1 den na Dobrovolnictví a Narozeninový den. Tedy více než 6 týdnů volna v roce. To už je fajn, ne. :-)
• Čajovna s nejlepšími čaji z celé Asie (tenhle benefit má teď menší pauzu, ale jen co covid povolí, určitě se vrátí)
• Tučný kredit v Cafeterii.
• Samozřejmostí je flexibilní pracovní doba a home-office.
• Nakonec tě stejně asi nejvíc budou bavit kolegové. V LMC máme fakt super kulturu. Nevěříš? Koukni na Atmoskop.cz na recenze našich zaměstnanců.

Tak co? Jdeš do toho?

Pošli nám CV nebo tvůj LinkedIn profil a pojď (zatím online) si o tom popovídat s Team Leadrem "systémáckého" týmu Honzou Habrmanem.

S kým budeš pracovat?

Ondřej Mysliveček
Ondřej Mysliveček

Drtivá většina našeho byznysu stojí na technologiích. A právě ty se svým týmem krotím, aby naše služby přinášely to, co uživatelům slibujeme. A nejlépe i něco navíc.

Informace o pozici

Typ pracovního vztahu Práce na plný úvazek
Typ smluvního vztahu Pracovní smlouva
Délka pracovního poměru Na dobu neurčitou
Požadované vzdělání Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Požadované jazyky Čeština (výborná), Angličtina (středně pokročilá)

Kontaktní osoba


                    Adam Křenek
Adam Křenek

Jako Employee Guidance Partner se v LMC starám o oddělení Technology a jsem proto vždycky tam, kde se spojují cesty mezi lidmi a technologií – ať už to je nábor nového kolegy, rozvojový kurz programování nebo vztahy v týmu. Vedle toho ještě pečuji o naši značku zaměstnavatele a vztahy s odbornými technologickými komunitami, s nimiž spolupracuji na pořádání meetupů a konferencí.

Stránky LMC.eu používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies. Více v našich Zásadách ochrany soukromí .