Přeskočit na hlavní obsah

PHP/ReactJS Developer/ka v týmu Kariérních stránek (Brno)

Co takhle mít pohodovější pondělní rána? Zažít přátelskou atmosféru, která „práci“ mění na místo, kde tě to baví. Přidej k tomu, že díky produktům, jako třeba Jobs, Prace, Seduo nebo Atmoskop, budeš lidem pomáhat získat práci a s ní i víc radosti ze života. Co myslíš? Srdce našeho budoucího parťáka určitě zaplesalo.

Náš produkt Jobs.cz ti asi nemusíme dvakrát představovat. V téhle naší české kotlině je zhruba stejně známý jako slovo “pivo” a denně ho používá většina českých firem. Některé z nich mají svůj profil přímo na Jobs a jiné mají radši svoje vlastní kariérní stránky, které pro ně vyvíjíme na míru. No a právě tenhle náš produkt “kariérních stránek” teď hledá novou tvář do svého týmu - někoho, kdo se dobře vyzná ve světě PHP a Reactu a dokáže nám kariérky posunout zase o něco dál. Tak co tomu říkáš? Troufneš si?

Jak to celé funguje?

Produkt Kariérní stránky, má za úkol poskytnout jednotné rozhraní pro výpis pozic a následný sběr odpovědi od uchazečů. Zároveň, ale musí být schopen se přizpůsobit na míru klientovi a designu jeho webových stránek. Zní to jako oříšek, ale my máme řešení.

U nás v týmu vytváříme widget v ReactJS, který si firma může vložit na svoje stránky. Widget pak přes GraphQL API komunikuje se serverem napsaným v PHP, který widgetu posílá seznam pozic a poté zpracovává odpovědi od uchazečů o práci.

Proto hledáme někoho, kdo si poradí s backendem v Symfony, zároveň ho baví psát komponenty v ReactJS na frontendu a když na to přijde, tak zvládne i trochu toho kódovaní v HTML/CSS.

Co tě u nás čeká a proč tě to bude bavit?

U nás jedeme agilní vývoj, takže nečekej žádný vodopád (dělá to dneska ještě někdo?). Zajímáme se o to, jakým způsobem firmy chtějí inzerovat a snažíme se jim v tom vyjít vstříc. Zároveň děláme pravidelné uživatelské výzkumy, abychom nahlédli do myšlení uživatele naších produktů a co nejvíce mu usnadnili proces hledání práce a odpovídání na nabídku.

Z informací, které takto načerpáme vzniká produktový backlog (doména našeho produkťáka), kde se issues dále prioritizují a probíhá nad nimi diskuze v rámci celého týmu. Následně si je členové vývojového týmu rozeberou na technologický preparing zakončený společnou estimací. Jakmile víme, jak jsou issues přibližně pracná, tak naplánujeme týdenní sprint a jdeme vyvíjet. Důležité je, že v každé fázi přípravy a implementace issue, může kdokoliv z týmu navrhnout úpravy v zadání nebo v navrhovaném řešení. U nás tak nehrozí, že by nám na stole přístála práce, která by nám nedávala smysl, nebo nás moc nebavila. Možná kromě opravy bugů na produkci, ale to snad nebaví nikoho a stejně se stávají jenom jednou za 10 let :-)

Kdo v tom jede s námi?

Budeš součástí malého produktového týmu - dva vývojáři a šéf týmu. Spolupracovat budeš, ale také s UXákem, Produkťákem a Delivery managerem, kteří se na tebe už teď těší. Určitě, ale budeš komunikovat i s vývojáří z ostatních týmu v LMC a tak můžeš nahlédnout pod pokličku produktů jako třeba Jobs.cz nebo Seduo.cz. U nás ve firmě platí, že se můžeš vývojáře z kteréhokoliv produktu zeptat na radu a určitě ti rád odpoví. Jsme jedna velká komunita na Slacku, kde se nemusíš bát napsat o pomoc.

3 hlavní důvody, proč to zvážit

1. Důraz na vzdělávání – podporujeme výměny zkušeností mezi týmy, interní kurzy a workshopy (např. se SensioLabs - autory Symfony), kurzy soft-skills, jezdíme na konference.

2. Kvalitu bereme vážně – code review, unit testy i end-to-end testy jsou pro nás samozřejmostí. Změny releasujeme i několikrát týdně.

3. Máme už 10 let zkušeností s agilním vývojem a rádi se o ně s tebou podělíme.

Koho hledáme?

Rád pracuješ v týmu, nekoukáš jenom na svou práci, ale spolupracuješ s ostatními na společném cíli. Zajímáš o produkt, na kterém pracuješ a chceš aktivně přinášet nápady, jak ho zlepšovat. Baví tě nejenom programovat, ale také provádět technické i business discovery. Nespokojíš se s nejsnažší cestou k řešení, ale snažíš se najít tu optimální. Sleduješ technologické trendy a přemýšlíš, jak je využít v práci. Rád se vzděláváš a sdílíš svoje znalosti s ostatními. Nejsme žádný velký korporát, takže dostaneš velkou míru samostatnosti, ale očekáváme zodpovědnost a dodržování dohod. Pracovat můžeš v podstatě odkudkoliv, ale kancelář máme v brněnském M-paláci a rádi se v ní alespoň dvakrát týdně potkáváme.

Jaké technologie budeš používat?

  • PHP 7.3 / Symfony 4 (testy PHPUnit)
  • JavaScript / ReactJS, GraphQL (testy Jest, Cypress)
  • PostgreSQL/Doctrine
  • Continuous integration (Jenkins)
  • Deployment (Docker, Nomad),
  • Git

Jak pracujeme?

• Automatizujeme, co se dá - od testů po nasazování (continuous integration and deployment).
• Není nám lhostejný stav na produkci - využíváme různé monitorovací nástroje.
• Staráme se o to, abychom nevytvářeli technologický dluh.
• Používáme Docker od lokálního vývoje až do produkce.
• Programátoři se podílejí na návrhu fungování aplikace (nehrajeme si na přesné specifikace, ale preferujeme domluvu).

A co tě u nás bude dělat šťastným/ou?

• Prostor pro vytváření kvalitního kódu a pro tvoje další vzdělávání.
• Tvoření smysluplného a úspěšného produktu.
• 5 týdnů dovolené a neomezené množství tzv. „Happy days“ – to jsou prakticky volňásky, které můžeš použít kdykoliv a na cokoliv (doktor, úřady, sázení stromů v lese nebo jen tak, protože se udělá venku hezky).
• Kredit v Cafeterii plus stravenkový paušál, ale to už je de facto standard.
• Mobilní tarif se 100 GB dat bez doplatků, který ti umožní kvalitnější online setkávání s kolegy a mnohem pohodlnější práci na remote.
• Pracovat můžeš kdekoliv od Aše až po Jablunkov (v tom se meze nekladou), ale za podmínky, že se pravidelně 1x týdně potkáš naživo s celým týmem.
• Zároveň ti, pokud o to budeš zájem, umožníme až na 3 měsíce pracovat odkudkoliv v rámci EU.
• Nakonec tě stejně asi nejvíc budou bavit kolegové. V LMC máme fakt super kulturu. Nevěříš? Koukni na Atmoskop.cz na recenze našich zaměstnanců.

Tak co? Jdeš do toho?
Pošli nám CV nebo tvůj LinkedIn profil a pojď si o tom online popovídat přímo s šéfem týmu - Jirkou Langem.

S kým budeš pracovat?

Ondřej Mysliveček
Ondřej Mysliveček

Drtivá většina našeho byznysu stojí na technologiích. A právě ty se svým týmem krotím, aby naše služby přinášely to, co uživatelům slibujeme. A nejlépe i něco navíc.

Jiří Vomáčka
Jiří Vomáčka

Vedu tým vývojářů a delivery managerů. Vyvíjíme kvalitní, bezpečné a výkonné aplikace podle principů agilního vývoje tak, aby byly co nejlepší pro zákazníky a uživatele.

Informace o pozici

Místo pracoviště Brno-Štýřice, Česká republika
Typ pracovního vztahu Práce na plný úvazek
Typ smluvního vztahu Pracovní smlouva, práce na živnostenský list/IČO
Délka pracovního poměru Na dobu neurčitou
Požadované vzdělání Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Požadované jazyky Angličtina (středně pokročilá), Čeština (výborná)
Kontaktní osoba
Lucie Doktorová, Employee Guidance Specialist